Dlaczego Skauting

Skaut to nie tylko osoba zrzeszona w organizacji harcerskiej, to również popularne określenie osoby zaradnej, przebojowej – „ale z niego sprytny skaut!”.

Skauci są bardzo pozytywnie odbierani w wielu grupach społecznych – to ktoś, kto umie rozpalić ognisko jedną zapałką, zagrać zestaw przebojów na gitarze, zbudować pomost, ale również sprawnie radzi sobie w codziennej, nie-obozowej rzeczywistości.

To ktoś odważny, kto rozwiązuje problemy nieszablonowo, umie znaleźć się w każdej sytuacji, ceni partnerstwo i mądre rozwiązania.

To przebojowa, zaradna osoba, która ma wielu przyjaciół i sprzymierzeńców.

A przecież… każdy zuch był kiedyś przedszkolakiem!  Dlatego – zaczynamy od bardzo ważnych podstaw!

Zapraszamy dzieci i Rodziny w podróż do świata skautów. Będziemy biwakować, radzić sobie z niespodziankami pogodowymi, uczyć się, jak zdobywać Przyjaciół oraz poznawać, dlaczego otaczający nas świat jest taaaaki ciekawy?!

W naszej pracy stosujemy elementy znane z metodyki zuchowej, wspomagające prawidłowy rozwój dzieci: systemy nagradzania i motywowania, pracę w grupach, rozwijanie zainteresowań indywidualnych, troskę o Przyjaciół z Drużyny. Uczymy poprzez zabawę, pląsy, piosenki. Pokazujemy cały świat w miniaturze. Mamy swoje sekretne rytuały, które możemy wprowadzać również w domach rodzinnych (sposób powitania, odznaki za sprzątanie pokoju, okrzyki odganiające smutki).

Mapy, lornetki, namioty, śpiwory, zabawki edukacyjne, podchody, spotkania z harcerzami, ogniska i prawdziwe biwakowanie – oto, co na nas czeka we Wrocławskich Skautach!

Wasze dziecko jest bardzo nieśmiałe, obawiacie się, czy to jest przedszkole dla Jego osobowości? Ależ tak! Skauting uczy wielu cennych postaw w życiu: tolerancji, opieki, podawania ręki, ale przede wszystkim – szukania SWOJEGO miejsca w życiu.

Czyż to nie piękne, ze każde dziecko jest inne? Razem tworzą wspaniałe, zgrane drużyny!

skaut
skaut-2-768x576

Publiczne Przedszkole Wrocławskie Skauty V
ul. Dubois 33-35a, Wrocław