NASZE PRZEDSZKOLE

Publiczne Przedszkole ‚Wrocławskie Skauty V” powstało w 2021 r. w Centrum Rozwoju Zawodowe Krzywy Komin, w miejscu kulturotwórczym, spotkań ludzi, gdzie wspiera się lokalność i tradycyjne rzemiosło. Działamy w duchu kominowych wartości: szacunku, poszanowani prawa każdego człowieka i dialogu międzykulturowego.


Rodzice! Ale co to oznacza dla Was i Waszego Dziecka?

Otóż stwarzamy sytuacje edukacyjne, w których Dziecko ze swoją naturalną ciekawością odkrywa świat, poszukuje, bada, eksperymentuje. Często Dzieci same wskazują co je interesuje i fascynuje, np. wielka śmieciarka, która właśnie stanęła obok placu zabaw. Jaki to niezwykły moment dla Dzieci. Wszystkie odrywają się od swojej zabawy, obserwują i zadając pytania: ” A co ten pan robi?”. To właśnie w takich sytuacjach widzimy tematy do edukacji. Ile ciężarówka ma kół? A ile jest kontenerów? Jakie mają kolory i dlaczego pan opróżnia tylko czarny? Uczymy na bazie tego co interesuje Dziecko, bo czy nie fajniej jest liczyć koła ulubionego auta, niż liczyć kropki na karcie pracy?

W naszym przedszkolu Przedszkolaki tworzą wielkie działa małych rąk.

Te wielkie dzieła stają się jednocześnie kartami pracy, na bazie, których nauczyciele rozwijają umiejętności Dzieci. Stwarzają sytuację do przeżywania emocji: radości, poczucia dumy, zachwytu, zaciekawienia itd. A mówiąc do Dziecka językiem emocji pomagamy im zrozumieć co czują. Nasza edukacje dzieje się w ruchu, gdyż naturalną czynnością Dziecka jest właśnie ruch, zarówno ten fizyczny jak i w umyśle. Dlatego podchodzimy do Dziecka holistycznie rozwijając jego obszary: poznawczy, emocjonalny, fizyczny i społeczny jednocześnie. Traktujemy je jako nierozerwalną całość.

Drodzy Rodzice,

kiedy przyprowadzacie Dziecko do przedszkola widzicie w nim maleństwo, swoje oczko w głowie. To jest naturalne i w pełni to rozumiemy. A my nauczyciele widzimy w Waszych Dzieciach ogromny potencjał, dlatego prowadzimy nasze Przedszkolaki w oparciu o samodzielność, odpowiedzialność, współpracę i refleksję. Wspieramy Dziecko w wykonywaniu codziennych czynności, ale nie zastępujemy je. Pokazujemy, że jest odpowiedzialne za siebie i swoich kolegów, że żyjąc wśród ludzi warto z nimi współpracować, pomagać i słuchać siebie nawzajem. Dzieci zaczynają dostrzegać, że są grupą przedszkolną. Wspólnie planujemy nasz działania, aby potem usiąść w kręgu i dać sobie chwilę na refleksję. Zastanowić się czy wszystko udało nam się zrealizować, co poszło nie tak, a co warto poprawić.

A teraz trochę faktów o Przedszkolu:

🙋♀️🙋Mamy 5 sal z toaletami przystosowanymi dla dzieci = przedszkole ma charakter kameralny i rodzinny 👨👩👦Gwarantujemy adaptację dla dzieci i rodziców – na pewno pomogą wcześniejsze wizyty w przedszkolu, zapoznanie się z zabawkami, salą, panią wychowawczynią i innymi dziećmi 👩 Pełnych pasji i zaangażowania nauczycieli i instruktorów, realny kontakt z nauczycielem 👥Bezpłatną opiekę logopedy i odpłatną pomoc psychologa – treningi TUS 💂♀️Zajęcia z języka angielskiego w wersji podstawowej i rozszerzonej Nowoczesne i monitorowane sale (okna mają zamontowaną blokadę przed małym poszukiwaczem przygód) 😋 Pyszne i zdrowe posiłki przygotowywane pod okiem dietetyka w naszych kuchniach (!). Przygotowujemy diety: wegetariańskie, bezmleczne, bezjajeczne i bezglutenowe. Współpracujemy z organizacją Foodsharing Wrocław przeciwdziałającą marnowaniu jedzenia, która codzienne odbiera nadwyżkę jedzenia z naszej kuchni plac zabaw 🌸 Na piętrze rozciąga się taras widokowy, na którym wiosną założymy ogródek pełen ziół i warzyw. Przedszkolaki będą opiekować się roślinami, a z zebranych plonów przygotowywać zdrowe posiłki 🚗 Parking